آموزش نصب ssl رایگان در وبسایت های وردپرسی

نصب ssl

نصب ssl  رایگان

معمولاً نصب ssl در سایتهای وردپرسی بصورت پیشفرض یکی از اساسی ترین کاری هست که در زمینه امنیت سایت بایستی انجام شود .

زیرا سایتهای وردپرسی بصورت پیشفرض ایمن نیستند  و بایستی با نصب افزونه و تنظیمات مختلف سایت خود را در مقابل حمله هکرها ایمن کنیم .

چون اگر امنیت سایت تأمین نشود ممکن است دچار زیان و خسارت قابل توجهی شویم .

به همین خاطر در این بخش از سایت وردپرس سبز می خواهیم بصورت کاملاً تصویری و گام به گام نصب ssl رایگان را در وبسایت های وردپرسی آموزش دهیم شما دوست عزیز با این آموزش به راحتی می توانید به نصب ssl در سایت خود بپردازید و سایت خود را کاملاً ایمن نمایید . پس تا پایان این آموزش تصویری با ما همراه باشید .

ابتدا برای نصب ssl در سایت خود باید وارد بخش کنترل پنل هاست خود شوید مانند تصویر زیر :

بعد از اینکه وارد هاست سی پنل خود شدید طبق تصویر فوق بر روی SSL/TLS کلیک کنید . با کلیک بر روی این گزینه تصویر زیر ظاهر می گردد :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می فرمایید ابتدا بایستی بر روی گزینه اول کلیک کنید . که با کلیک بر روی این گزینه تصویر زیر ظاهر می گردد :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می فرمایید ابتدا بایستی در قسمت key size عدد ۲۰۴۸ را قرار دهید . در صورتیکه ssl سایت خود را از شرکتی خریداری کرده اید عدد ۴۰۹۶ را وارد نمایید.

برای اطمینان از این مورد بهتر هست که با شرکت هاستینگ خود ( شرکتی که هاست را خریداری کرده اید ) تماس بگیرید . بعد از این گزینه نوبت به بخش Describtion می رسه که در این قسمت توضیحی را مطابق تصویر وارد کنید . در نهایت بر روی کادر آبی رنگ یعنی Generate کلیک کنید .

با کلیک بر روی این گزینه تصویر زیر ظاهر می گردد :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید .پیام سبز رنگی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ساخت private key شما ظاهر می گردد که در پایین آن یکسری از کدهایی را مشاهده می کنید که مربوط به  ساخت private key ایجاد شده است .

بعد از ساخت این قسمت شما بایستی بر روی گزینه Return to SSL Manager کلیک کنید که با کلیک کردن این گزینه شما به صفحه قبلی یعنی SSL/TLS بر می گردید . در این قسمت بر روی گزینه دوم کلیک کنید .

با کلیک کردن بر روی این گزینه تصویر زیر ظاهر می گردد :

City : در این قسمت شما بایستی نام شهر خود را وارد نمایید .

State : در این قسمت شما بایستی نام شهر و استان خود را وارد نمایید .

Country : در این قسمت نام کشور را وارد می نمایید

Company : در این بخش نام شرکت خود را وارد کنید

Company Division : اگر شرکت شما شامل چند بخش است . نام بخشهای شرکت خود را وارد کنید

Email:  در این قسمت ایمیل خود را وارد نمایید .

توجه نمایید که ایمیل شما بصورت جیمیل یا یاهو نباشد و حتماً بایستی با نام دامنه شما شروع شود مثل : info@wordpressabz.com

Passphrase : این قسمت بایستی رمز کد گذاری شده را وارد کنید که می توانید این قسمت را خالی بگذارید و چیزی ننویسید .

Description : در این قسمت هم توضیحی را وارد نمایید .

بعد از انجام تنظیمات فوق بر روی گزینه Generate کلیک کنید .

با کلیک بر روی این گزینه در صورتیکه تمامی مراحل را بصورت صحیح انجام داده باشید CSR در این مرحله ساخته می شود . مانند تصویر زیر :

در این قسمت بر روی گزینه Return to ssl manager کلیک کنید . با کلیک بر روی این گزینه مجدداً به  صفحه SSL/TLS باز می گردید .

سپس بر روی گزینه سوم کلیک کنید . با کلیک بر روی این گزینه تصویر زیر نمایان می گردد :

در این قسمت بر روی گزینه install کلیک کنید. هنگامی که نصب ssl انجام گردید تصویر زیر ظاهر می گردد :

در صورتی که CSR در این بخش ساخته نشد با اسکرول کردن به سمت پایین فرم مربوط به آن با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر کردیم پرکرده و سپس بر روی Generate کلیک نمایید .

بعد از اینکه Certificate در این بخش ساخته شد پیغامی سبز رنگ مشابه تصویر زیر ظاهر می گردد . که در این کادر بر روی گزینه Installer کلیک کنید .

در تصویر فوق بر روی گزینه Auto fill کلیک کرده تا بخشهای مختلف آن تکمیل شده و در پایان بر روی گزینه Install certificate کلیک کنید .

با انجام این کار عملیات نصب SSL در سایت انجام می گردد و پیغامی مبنی بر نصب گواهینامه SSL در سایت را نمایش می دهد مانند تصویر زیر :

سپس مطابق تصویر فوق بر روی گزینه OK کلیک کنید .

با کلیک بر روی گزینه OK  مطابق تصویر زیر نمایان می گردد که در آن نام دامنه و ساب دامنه ها که SSL در آنها نصب گردیده با قفل سبز رنگ در سمت چپ هر کدام از آنها را نمایش می دهد .

تا اینجای کار در واقع نصب SSL در سایت شما انجام گردید و شما موفق به نصب آن در سایت خود شده اید .

وقتی که سایت شما بدرستی لود شد برای اینکه مشاهده کنید که آدرس URL سایت از http:// به https// تغییر پیدا کرده بایستی یکسری تغییرات رو در فایل htaccess هاست خود انجام بدید .

برای این منظور ابتدا بایستی وارد کنترل پنل سی پنل هاست خودتون بشید و بر روی فایل htaccess راست کلیک کرده و سپس گزینه Edit  رو بزنید

مطابق تصویر زیر :

اگر هم می بینید که فایل htaccess در هاستتون مخفی هست ابتدا در گوشه بالایی سمت راست یعنی بر روی قسمت Settings کلیک کنید . مطابق تصویر زیر

با کلیک بر روی این گزینه تصویر زیر را مشاهده می نمایید :

در کادر قرمز  رنگ مشخص شده تیک داخل مربع را زده ( Show Hidden Files ) و در نهایت بر روی گزینه save کلیک کنید . مشاهده می کنید که فایل htacces نمایان می گردد . همانطور که در بالا ذکر شده بعد از اینکه وارد بخش ویرایش htaccess شدید.

کد زیر را در بالاترین قسمت فایل htaccess قرار بدید .

 

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

دقت کنید که این کد جایگزین کدهای دیگر نشود . پیشنهاد می شود قبل از این کار حتماً یک کپی از کل فایل htaccess خود بگیرید و در جایی ذخیره کنید تا اگر مشکلی پیش آمد بتوانید دوباره بازگردانی کنید .

بعد از اینکه کدها را قرار دادید بر روی گزینه save change کلیک کنید تا تغییرات ذخیره بشود . با این کار آدرس url سایت شما از http به https تغییر پیدا کرده و سایت شما از امنیت بسیار بالایی برخوردار می گردد .

خواندن این مقاله را از دست ندهید : آموزش افزونه really simple ssl

بعد از این که تمامی تنظیمات فوق را انجام  دادید حالا نوبت به این می رسد که تک تک صفحات سایت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آدرس وبسایت شما از http به https تغییر پیدا کرده باشد . اگر آدرس صفحات سایت شما تغییر پیدا نکرده باشد بایستی این تغییرات را انجام دهید .

امیدواریم این آموزش هم برای شما مفید واقع شده باشه و بوسیله اون بتوانید آدرس سایت خودتون رو از http به https تغییر داده و سایت خودتون رو ایمن کنید.

 

 

بازدیدها: ۷

دوست خوبم لطفا با ثبت نظرات خود ما را در کامل تر کردن وردپرس سبز یاری فرمائید.

  پیگیری پاسخ های داده شده به این دیدگاه  
اشاره به موضوع