کنترل ضربان قلب وردپرس و منابع مصرفی آن-Heartbeat Control v1.2.5

Heartbeat Control

نوع محصول: افزونه وردپرس

دسته: بهینه ساز

تاریخ آپدیت و بروزرسانی: دوشنبه – ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

Heartbeat Control افزونه ای بسیار کم حجم با کارکردی بسیار ساده اما فوق العاده کاربردی است. که بوسیله آن می توانید میزان مصرف وردپرس از منابع سخت افزاری هاست خود را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و کنترل نمائید.

همانطور که می دانید وردپرس با وجود ویژگی های بسیار فوق العاده و منحصربفرد متاسفانه میزان مصرف منابع سخت افزاری آن بالا است.

البته در حالت عادی از این بابت مشکلی وجود ندارد اما هنگامی که تعداد کاربران آنلاین سایت افزایش پیدا می کند. شما نیاز به هاستی به منابع سخت افزاری قوی تر خواهید داشت.

یکی از دلایل اصلی که باعث می شود وردپرس منابع سخت افزاری بیشتری مصرف کند و یا به عبارت ساده تر پرمصرف تر باشد. کارها و وظایفی است که وبسایت وردپرسی شما بصورت مداوم و لحظه به لحظه انجام می دهد.

و بصورت مداوم درخواست هایی را برای پردازش به سمت سرور هاست شما ارسال می کند.

از جمله مهمترین این کارها می توان به ذخیره سازی خودکار نوشته های در حال ویرایش و یا رفرش و بارگذاری مجدد صفحات برای نشان دادن آخرین تغییرات بوجود آمده اشاره کرد و یا افزونه هایی که بصورت آنلاین و لحظه به لحظه در حال گزارش دادن آمار و نمایش آن به کاربران هستند.

نکته بسیار مهم: بیشترین درخواست های ارسال شده به سمت سرور جهت پردازشهای مربوط به رفرش اطلاعات و یا همان بارگذاری مجدد اطلاعات برای نمایش دادن تغییرات بوجود آمده است. این رفرش اطلاعات بصورت پیشفرض در پنل کاربری و یا همان داشبورد هر ۶۰ ثانیه یک بار و در قسمت ویرایش نوشته ها هر ۱۵ ثانیه یک بار برای هر کاربر بصورت جداگانه اتفاق می افتد.

پس براحتی متوجه می شوید که هنگامی که تعداد کاربران آنلاین وبسایت شما زیاد شود چه حجم انبوهی از درخواست های رفرش اطلاعات برای پردازش شدن به سمت سرور ارسال خواهد شد.

در این حالت اولین چیزی که مشاهده می کنید کاهش شدید سرعت سایت و در نهایت مسدود شدن سایت شما به علت مصرف بیش از اندازه از منابع سخت افزاری هاست می باشد.

شما دو راه حل برای این مشکل در اختیار دارید:

اول اینکه باید بصورت مداوم منابع سخت افزاری هاست خود را تقویت کنید و یا اینکه تعداد درخواست های ارسالی برای رفرش اطلاعات را در وبسایت وردپرسی خود کنترل  کنید.

افزونه Heartbeat Control دقیقاً برای همین منظور می باشد. Heartbeat Control توسط برنامه نویسان افزونه بسیار معروف Wp Rocket طراحی و ساخته شده است.

کار با افزونه Heartbeat Control بسیار ساده است و شما براحتی و با چند کلیک ساده می توانید آنرا پیکربندی کنید. زمانهای پیشفرض ۱۵ و ۶۰ ثانیه را طبق نظر خود تغییر دهید و یا حتی اینکه ویژگی رفرش خودکار اطلاعات را غیر فعال کنید.

پس از نصب و فعالسازی افزونه به از سایدبار داشبورد وردپرس به بخش تنظیمات رفته و بر روی گزینه Heartbeat Control Settings کلیک کرده و وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

Heartbeat Control

ابتدا تمامRule های موجود را حذف کرده و یک Rule جدید بسازید و از قسمت گزینه Modify Behavior را انتخاب کنید . سپس از بخش

می توانید گزینه های مورد نظر خود را برای تنظیم زمان ارسال درخواست رفرش اطلاعات انتخاب نمائید.

می توانید تیک هر سه گزینه را زده و یک زمان واحد را از قسمت Frequency با حرکت لغزاننده انتخاب نمائید و یا اینکه با ایجاد ۳ Rule مختلف برای هرکدام از آن سه گزینه یک زمان متفاوت را انتخاب کنید.

و سپس بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. تا تنظیمات انجام شده در سیستم اعمال گردد.

 

 

 

 

بازدیدها: ۲۱

دوست خوبم لطفا با ثبت نظرات خود ما را در کامل تر کردن وردپرس سبز یاری فرمائید.

  پیگیری پاسخ های داده شده به این دیدگاه  
اشاره به موضوع