آموزش گام به گام نصب افزونه های وردپرس

یکی از موارد کار با سایت وردپرس نصب افزونه های وردپرسی می باشد که معمولاً بدون نصب افزونه های وردپرس شاید هیچگاه نتوانید آنچه را که از یک سایت وردپرسی انتظار دارید خواسته شما را برآورده نماید . پس یکی از ملزومات طراحی یک سایت وردپرسی نصب افزونه های آن می باشد.

در این قسمت ما آموزش نصب افزونه های وردپرس را بصورت تصویری و گام به گام برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید هر افزونه ای را که بخواهید در سایت وردپرسی خود نصب کنید .

سه روش برای نصب افزونه ها وجود دارد که به تفصیل برای شما شرح می دهیم :

روش اول : نصب افزونه از طریق پیشخوان وردپرس سایت خود :

برای شروع کار بایستی از بخش پیشخوان وردپرس بر روی  افزونه ها و سپس افزودن کلیک کنید . مانند تصویر زیر

روش نصب افزونه های وردپرس

با کلیلک بر روی گزینه افزودن بخش بارگذاری افزونه ( افزودن ) ظاهر می گردد تصویر زیر را

مشاهده کنید :

روش نصب افزونه های وردپرس

با کلیک بر روی قسمت بارگذاری افزونه وارد بخش بارگذاری افزونه خواهید شد مانند تصویر زیر :

روش نصب افزونه های وردپرس

 حال در این قسمت بر روی browse کلیک کرده و سپس در پنجره ای که باز می شود . آدرس جایی که افزونه مورد نظر  در آنجا قرار دارد را انتخاب نموده و سپس بر روی گزینه open کلیک نمایید . آدرس فایل مورد نظر در مستطیل قرار می گیرد .

سپس  بر روی گزینه هم اکنون نصب کن کلیک نمایید . چند لحظه صبر کنید تا افزونه کاملاً بارگذاری شود . بعد از بارگذاری پیامی به شکل زیر ظاهر می گردد که نشان از موفقیت آمیز بودن بارگذاری افزونه است .

آموزش چگونگی نصب افزونه های وردپرس

سپس بر روی فعال کردن افزونه کلیک کنید تا افزونه فعال گردد . تمام شد . شما توانستید با این روش افزونه مورد نظر خود را نصب کنید . به همین سادگی .

اما روش دوم : روش دوم این است که اگر افزونه مورد نظرتان در بخش افزونه های پیشخوان موجود است شما بایستی ابتدا همانند روش اول از منوی پیشخوان از بخش افزودن افزونه و سپس بر روی  افزودن کلیک کنید.

در قسمت جستجوی افزونه ها ، افزونه مورد نظر خود را تایپ کنید . در صورتیکه افزونه شما در لیست افزونه ها وجود داشته باشد . افزونه شما ظاهر می گردد و شما فقط می بایستی بر روی گزینه هم اکنون نصب کن کلیک نمایید بعد از اینکه افزونه نصب گردید . بر روی گزینه فعالسازی کلیک کنید تا افزونه فعال گردد .

روش سوم در هاست سی پنل : در روش سوم وارد هاست خود شوید و سپس بروی گزینه public_ html دوبار کلیک کنید . 

و بعد از کلیک بر روی گزینه فوق سپس بر روی wp-content  و در نهایت بر روی plugins دوبار کلیک نمایید . سپس در قسمت بالای هاست برروی گزینه upload کلیک کنید صفحه ای ظاهر می گردد . که در این بخش شما می توانید افزونه خود را در آن قسمت آپلود نمایید . سپس دوباره وارد بخش plugins شده و بر روی افزونه ای که آپلود کرده اید کلیک کنید تا به حالت انتخاب قرار گیرد .

حال در قسمت بالای این بخش بر روی گزینه extract و در نهایت بر روی close کلیک کنید. سپس وارد بخش پیشخوان وردپرس شده و از منوی افزونه ها و سپس بر روی افزونه های نصب شده کلیک کنید . در این قسمت وارد بخش افزونه های غیر فعال شوید . افزونه مورد نظر خود را انتخاب و سپس برروی گزینه فعال که در پایین افزونه قرار دارد کلیک کنید .بعد از چند لحظه افزونه فعال شده و پیامی در بالای بخش افزونه ها مبنی بر اینکه افزونه فعال شد به نمایش در می آید .

به شما تبریک می گوییم . حالا شما می توانید به راحتی هر چه تمامتر افزونه های مورد نظر خود را نصب کنید . امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع گردد .روش نصب افزونه ها در دایرکت ادمین هم با تغییرات جزئی همانند سی پنل می باشد

خوشحال می شویم اگر نظرات و دیدگاههای خود را در پایین همین بخش برای ما ارسال فرمایید .

این آموزش را هم ببینید : بهترین افزونه ایجاد دیدگاه همراه با سفارشی سازی – wpdiscuz

بازدیدها: ۴۶

دوست خوبم لطفا با ثبت نظرات خود ما را در کامل تر کردن وردپرس سبز یاری فرمائید.

  پیگیری پاسخ های داده شده به این دیدگاه  
اشاره به موضوع